Základy tkaní

5 lekcí/2,5 hod.

Jeden kurz o několika hodinách. Tkaní je náročná technika na čas. Během několika lekcí budete pracovat a vytvářet svůj obraz a zárověň dostávat výuku o technice tkaní.

Barvy pro radost - Základy tkaní - tkané variace

Tradiční technika ručního tkaní je velmi stará. Pokud jste někdy měli možnost pozorovat tkalce u práce, tak vás to určitě fascinovalo stejně jako mě. Možná právě proto, jsem chtěla tuto techniku poznat blíže. Fascinoval mě ne jenom způsob vytváření tkaných obrazců - tapisérií, ale také jejich barevnost.

Na tomto kurzu se seznámíte se základní technikou tkaní. Poznáte, co je to osnova, co útek, jak se připravuje šablona, neboli skica pro tkanou tapisérii. Jak se připravuje rám. Naučíte se, jaký druh vlněné příze použít, jak si připravit vlnu, vyzkoušíte si různé druhy vazeb, naučíte se něco o barvách. 

Utkáte si barevný vzorník, a kdo bude mít chuť, navrhne si svůj obrázek.

Pokud se zůčastníte i druhého kurzu, naučíte se další druhy útků, případně si můžete vytvořit složitější motivy.

Cena za všechny lekce: 7500 Kč

termíny individuálně

Cena zahrnuje: lektorné, barvy, lepidlo, vlnu na tkaní, zapůjčení rámečku. Veškeré potřebné náčiní. V ceně jsou zahrnuty také další dvě konzultace cca 3 hod. celkem. V ceně je teplý nápoj: káva, čaj.

Doporučujeme si vzít pracovní triko nebo košili, přezůvky.

Počet míst omezen. Prosím o včasnou rezervaci. Na kurz se můžete přihlásit vyplněním přihlášky a zasláním na e-mailovou adresu, nebo telefonicky. Přednost mají ti, kteří kurz zaplatili předem. V kontaktech najdete informace ohledně platby.

Lektor: Nadežda Svobodová